Informace ze světa dopravy a spedice

Vážení zákazníci, na těchto stránkách Vás budeme informovat o aktualitách a zajímavostech z oboru dopravy a spedice.

Informace čerpáme jak z vlastních, tak i z veřejných kanálů.

 

1.6.2015

Italské město Boloňa se v listopadu stane v pořadí čtvrtým městem v Itálii, kam bude směřovat pravidelné letecké spojení společnostiEmirates. Linka EK 093/4 Dubaj – Boloňa – Dubaj startuje 3. listopadu jako obvykle s denní frekvencí, létat bude B777-300ER s nabídkou tří cestovních tříd. Linka doplňuje nabídku Emirates do Itálie, která zahrnuje lety do Říma, Milána a Benátek; stále je v provozu i spojení Milána s New Yorkem.

1.6.2015

EL AL se stal poprvé obchodním partnerem letecké společnosti Travel Service v oblasti pronájmu letadel. Jelikož mu v současném období rozšiřování provozu na stávajících linkách nedostačují vlastní letadla, pronajal si na léto od Travel Service na bázi ACMI (letadlo – posádka – údržba – pojištění) B737-800 registrace OK-TVF. Ten odletěl v sobotu na svou dočasnou základnu v Tel Avivu, odkud bude od dnešního dne primárně obsluhovat linky do Prahy (9x týdně), na kterých tak modrá letadla Up by EL AL do konce srpna neuvidíme. V souvislosti s tím je posunut večerní odlet linky LY2524 z Prahy do Tel Avivu z dřívějších 22:15 na 23:30. V pondělí by dále měl létat i na trase Tel Aviv – Lisabon, v úterý po příletu z Prahy zas na lince Tel Aviv – Záhřeb.

1.6.2015

Ve čtvrtek 28. května v deset hodin dopoledne přistál na pražském letišti Točná historický dvoumotorový letoun Lockheed Electra 10A, který ve třicátých létech patřil J. A. Baťovi. Letoun zakoupila společnost Letecké Muzeum Točná v roce 2009 ve Spojených státech amerických. Po náročné renovaci získal původní zbarvení a s českou posádkou se vydal na dlouhou cestu přes oceán Cesta, s patnácti zastávkami, byla důstojně zakončena na letišti Točná, kde na přílet čekalo několik set příznivců letectví.

 

1.6.2015

Airbus A380 společnosti Emirates musel ve středu ráno nouzově přistát ve Varšavě. Důvodem neplánovaného přistání A380 letícího na pravidelné lince z Dallasu do Dubaje byly zdravotní komplikace jednoho z cestujících. Po přistání se musel letoun kvůli opravě jedné z pojezdových drah otočit přímo na ranveji. V průběhu otáčení došlo k poškození příďového podvozku o jedno z dráhových světel. Vzhledem k nutnosti opravy byl pro cestující vyslán do Varšavy náhradní letoun,Boeing 777-300. Ve Varšavě se tak sešly hned tři letouny Emirates – Airbus A380, náhradní Boeing 777 a Airbus A330, který přiletěl na pravidelné lince.

27.4.2015
Druhá největší německá aerolinie Air Berlin oznámila vystoupení z Asociace evropských leteckých společností (AEA). Stalo se tak jen několik dnů poté, co vyšlo najevo, že British Airways a Iberia ukončily členství v této organizaci ke konci března. Důvodem vystoupení Air Berlin jsou protekcionistické snahy některých členů AEA, které se snaží omezit konkurenci dopravců ze zemí Perského zálivu.

27.4.2015
NEW SERVICES FROM THE CZECH REPUBLIC STARTING SOON
Delta is pleased to announce new daily service between Prague Airport and New York – JFK.
New wide-body flight to New York – JFK effective May 23, 2015:
Flight: DL 211 Departs: 12:35 Arrives: 15:45

14.3.2015
Wow Air nasadí A321 na linky do USA
Islandská nízkonákladová společnost Wow Air rozšíří v nejbližších dnech svou flotilu o dva pronajaté letouny Airbus A321 vybavené sharklety. Oba letouny společnost plánuje nasadit na chystané transatlantické linky do USA. Airbusy A321 budou u Wow Air létat v konfiguraci pro 200 cestujících. Poprvé se A321 představí 27. března na lince z Reykjavíku do Bostonu. Linka bude provozována pětkrát týdně, od června až šestkrát týdně. Od 8. května budou A321 také létat čtyřikrát (od června pětkrát) týdně na letiště Baltimore/Washington, druhé destinace v USA.

13.3.2015
AirAsia X plánuje návrat do Evropy
Nízkonákladová společnost AirAsia X plánuje obnovení dálkových linek do Evropy.K znovuzahájení letů by mělo dojít začátkem příštího roku. AirAsia X chce využít rostoucího zájmu po dálkových letech mezi Evropou a Asií. Stejně jako v minulosti bude první destinací AirAsia X v Evropě pravděpodobně opět Londýn.

AZ CARGO s.r.o.